Aktualności - superwizja dla rodzin zastępczych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach zaprasza opiekunów zastępczych i prowadzących rodzinne domy dziecka na superwizję. Zajęcia są bezpłatne, odbywają się raz w miesiącu, nie wymagają wcześniejszych zapisów.

Po co?

Superwizja pomaga w grupie rozwiązać pojawiające się trudności, zarówno dotyczące dzieci jak i osobiste po stronie opiekunów. Przeciwdziała wypaleniu, pozwala na wymianę doświadczeń w bezpiecznej przestrzeni, uaktywnia zasoby do poszukiwania rozwiązań.

Terminy w roku 2018:

12 stycznia, 9 lutego, 9 marca, 13 kwietnia, 11 maja, 8 czerwca, 6 lipca

Sierpień – przerwa wakacyjna

14 września, 12 października, 9 listopada

Forma:

Spotkania odbywają się w godz. 9 – 12 w sali konferencyjnej. Po każdym spotkaniu grupowym jest możliwość skorzystania z superwizji indywidualnej po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym.

Prowadzący:

Tomasz Kwiatkowski - psycholog, psychoterapeuta, członek nadzwyczajny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Pracuje w gabinecie prywatnym z osobami dorosłymi, młodzieżą i dziećmi - nurt psychoanalityczny. Wieloletni psycholog w Gdańskich Domach dla Dzieci. Od wielu lat rozwija się w prowadzeniu psychoterapii grupowej i indywidualnej w placówkach służby zdrowia min. w zakresie  psychoz oraz pomocy osobom uzależnionym od środków zmieniających świadomość i ich rodzinom. Superwizuje i szkoli opiekunów zastępczych, wychowawców placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Dodatkowe informacje:

Zespół ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej, tel. 58 685 33 20 wew. 112, 113.

 

superwizja rodziny

  • Wersja serwisu bogata graficznie
    Wersja serwisu bogata graficznie