Piecza - wydarzenia - Półkolonie wychowanków 2015 r.

   W ramach klubu młodzieżowego działającego przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kartuzach, w dniach 17.08 – 22.08.2015 r. odbyły się półkolonie dla dzieci przebywających w rodzinach zastępczych na terenie powiatu kartuskiego.

   W ciągu tych sześciu niezwykłych dni, młodzież miała okazję wziąć udział w trzech bardzo atrakcyjnych wyjazdach oraz w warsztatach mających na celu głównie integrację uczestników, poznanie ich zainteresowań oraz mocnych i słabych stron. W czasie wyjazdów do Trójmiasta, dzieci szalały w Aquaparku, spacerowały po Sopockim molo, a także odwiedziły Centrum Nauki Experyment w Gdyni, gdzie dzięki najnowszej technologii miały możliwość zapoznania się z ciekawostkami ze świata  fizyki, chemii, biologii i geografii.  Nie zabrakło również zabaw ruchowych na boisku oraz wytężania umysłów w czasie gier planszowych.

   W trakcie warsztatów uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością oraz otwartością na propozycje prowadzących. Sami również chętnie dzielili się swoimi pomysłami oraz opiniami i poglądami na różne tematy. Na zakończenie półkolonii wybraliśmy się do Multikina w Gdańsku na film pt. „Mały Książę”, który wywołał  mieszane uczucia wśród uczestników, co z kolei stanowiło dobry powód do dyskusji.

   Dzieci z wielkim entuzjazmem wypowiadały się na temat półkolonii i mają nadzieję, że w przyszłym roku ponownie wezmą udział w takim wydarzeniu.

Poniżej galeria zdjęć z półkolonii.

Na zdjęciu widać dzieciaki w Centrum Experyment w Gdyni

Na zdjęciu widać dzieciaki w Centrum Experyment w Gdyni

Na zdjęciu widać dzieciaki w Centrum Experyment w Gdyni

DSC 0951 Custom Custom

DSC 0959 Custom Custom

Na zdjęciu widać dzieciaki na Molo w Sopocie

Fot. Archiwum PCPR w Kartuzach

  • Wersja serwisu bogata graficznie
    Wersja serwisu bogata graficznie